• Aleksandra Jaros

    Jako małe dziecko potrafiłam godzinami rysować, kolorować obrazki, coś wycinać, sklejać. Kolory, kształty, faktury, zapachy i dźwięki oddziałują na mnie wyjątkowo. Być może dlatego wybierając zawód zdecydowałam się na Policealne Studium Architektoniczno-Budowlane, gdzie uczyłam się wzornictwa, projektowania architektury, wnętrz oraz precyzji, dokładności i cierpliwości na lekcjach kreślenia odręcznego. Poznawałam zasady konstruowania budynków i budowli. Niedosyt wiedzy pchnął mnie w podwoje Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Warszawskiej. Już wtedy poza nauką współpracowałam z doświadczonymi architektami. Mój pierszy sukces zawodowy to praca w zespole projektowym i zajęcie pierwszego miejsca oraz zdobycie Grand Prix Prezesa Urzędu Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast  w konkursie Dom Dostępny '97. Od czasu studiów po dzień dzisiejszy zdobywam nowe doświadczenia przy projektowaniu budynków mieszkaniowych wielorodzinnych, jednorodzinnych, bydynków użyteczności publicznej oraz wnętrz prywatnych i komercyjnych.

    W ciągu wielu lat pracy przy projektowaniu zarówno architektury jak i wnętrz nauczyłam się, że najważniejsze jest porozumienie pomiędzy projektantem i klientem. Najlepsze efekty daje dobry dialog i wspólne zaangażowanie. W zawodzie architekta podobnie jak w każdym innym, konieczne jest ciągłe dokształcanie, poznawanie nowych materiałów, technologii. Dzięki temu projekty nabierają nowej jakości, podążają za zmieniającymi się przepisami, wymogami. Te własnie zasady przyświecają mojej pracy. Zależy mi na tym, aby projektowane przeze mnie realizacje były aktualne nie tylko dziś, ale także w przyszłości. Cenię ponadczasową elegancję, dbałość o piękno, proporcje kształtów i wysmakowany detal. Dążę do tego, aby urzeczywistniać ludzkie marzenia o przyjaznej, indywidualnej przestrzeni zapewniajacej komfort i wyjątkowe doznania w codziennym życiu.

Aleksandra Jaros, Pracownia Architektury i Wnętrz, ul. Dzieci Warszawy 11G/15, 02-495 Warszawa, email: pracownia@aleksandra-jaros.pl, tel. 503 007 159, NIP: 521-196-77-76
Wykonanie